Kredyt – Rodzina na Swoim dla Singla

30 stycznia, 2012

rodzina na swoim dla singla

KREDYT RODZINA NA SWOIM DLA SINGLA

 

(program wygaszony 31.12.2012 )

 

Transakcja miała miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku.

 

Pan J. podpisał umowę rezerwacyjną z deweloperem i rozpoczął działania w kierunku uzyskania kredytu mieszkaniowego. Do kredytu przystępował sam, a mieszkanie miało być jego jedyną własnością, czyli typowy SINGIEL.

 

Z uwagi na młody wiek kwalifikowałby się na program Rodzina na Swoim dla Singla gdyby nie to, że cena mieszkania za m2 przekraczała obowiązujący limit.

 

Pierwotne warunki umowy z deweloperem wyglądały tak:

  • położenie nieruchomości Poznań
  • powierzchnia lokalu 45,70 m2
  • cena lokalu 245.000,00 zł brutto
  • cena za m2 5.361,05 zł

 

Przy takich parametrach musiałby zaciągnąć standardowy kredyt mieszkaniowy.

 

Negocjacje z deweloperem

 

W trakcie spotkania uzgodniliśmy z Klientem, że będzie negocjował cenę mieszkania z deweloperem pomimo, że umowa rezerwacyjna już została podpisana. W programie Rodzina na Swoim dla Singla limit ceny za metr kwadratowy w I kwartale 2012r. dla Poznania na rynku pierwotnym wynosił  5.322,50 zł za m2.

 

Negocjacje z deweloperem przebiegły pozytywnie. Pan J. podpisał aneks zmieniający cenę na 243.124,00 zł, czyli 5.320 zł za m2

 

W ten sposób Pan J. uzyskał dopłaty do odsetek kredytu preferencyjnego w części odpowiadającej 30 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego przez okres pierwszych 8 lat kredytowania. Wysokość dopłat wynosiła 50% kwoty odsetek naliczonych od podstawy naliczenia dopłaty według obowiązującej stopy referencyjnej.

 

Zapraszam również Ciebie do współpracy

Bożena Myszczyszyn Ekspert Finansowy, Ekspertka.pl

Opublikowane w kategorii: Historie Klientów | Tagi: