Nowy wygląd strony

W końcu po kilku miesiącach działań oficjalnie ogłaszam zakończenie prac nad nowym wyglądem strony Ekspertka.pl. Może będą jeszcze jakieś poprawki, ale to już kosmetyka. W Nowy Rok 2023 wkraczam z nową stroną i z postanowieniem noworocznym zadbania o systematyczność wpisów na blogu. Chcę, żeby strona była przede wszystkim użyteczna i łatwa w nawigacji i mam nadzieję, że obecny szablon pomoże spełnić te wymogi.
Ten wpis ma charakter podziękowania dla Osób, które zaangażowałam w realizację.

Główne podziękowanie dla Michała Osińskiego
z Pixels On Fire

Michał Osiński z Pixels On Fire jest głównym odpowiedzialnym 😊. Odpowiada za projekt graficzny, logo, stworzenie indywidualnego szablonu, kodowanie i na koniec wdrożenie. Wszystko robione zgodnie ze sztuką, czyli najpierw makiety, potem projekt, wersja demonstracyjna i na koniec przeniesienie na moją domenę internetową.

Michała Osińskiego znalazłam już dość dawno w podobnym wpisie na Prakreacja.pl. Blog prawniczy Prakreacja.pl zdobył w 2015 roku tytuł Blog Roku, a szablon zwycięskiego bloga tworzył dla Wojciecha Wawrzaka właśnie Michał Osiński.

Zależało mi na współpracy z firmą, w której mam pewność, że rozmawiam z człowiekiem, który osobiście odpowiada za kodowanie strony. Ważniejszy dla mnie był poziom realizacji niż termin wykonania strony, dlatego uzbroiłam się w cierpliwość.

Co przede wszystkim doceniam we współpracy z Pixels On Fire?

  • Zrozumienie zgłaszanych potrzeb co do strony, jej funkcjonalności, estetyki.
  • Zaangażowanie w to, by proponowane rozwiązania były jak najbardziej funkcjonalne.
  • Zamiast „nie da się” jest „wymyśliłem”.
  • Czytelna instrukcja jak działać z szablonem strony zarówno w mailach, telefonicznie jak i podpowiedzi w samym szablonie, gdzie i co mam znaleźć.
  • Fakt, że Michał Osiński robił strony dla Wojciecha Wawrzaka, prawnika działającego w branży twórców internetowych – też ma jakieś znaczenie.
  • Opieka nad stroną, pomimo, że jestem „Zosia samosia” i nie korzystam z abonamentowych współprac przy funkcjonowaniu strony.

Na koniec doceniam sposób reakcji na sytuację kryzysową, którą Michał ze mną jako klientem po drodze zaliczył. To dużo mówi o firmie. Dbałość o to, by każdy klient odszedł finalnie zadowolony.

Dlatego dzielę się z Wami kontaktem do Michała Osińskiego i jeśli obecny wygląd strony podoba się Wam tak samo jak mi (jestem zachwycona) to śmiało uderzajcie do Pixels On Fire.

Zdjęcia na stronę

Nowy szablon strony chcąc nie chcąc wymagał nowych zdjęć.

  • Zdjęcia mojej osoby i z moją osobą w tle

To zadanie powierzyłam Kubie Kępińskiemu kepinscy.com. Kubę wyszukałam w Google. Kierowałam się zarówno portfolio biznesowym, które jest na stronie jak i miejscem wykonywania zdjęć, które wg mnie idealnie pasowało do mojego projektu. Nie było to łatwe zadanie i wymagało sporo cierpliwości ze strony fotografa, ale jest to też pierwszy fotograf, do którego wróciłam po więcej ujęć.

  • „Płaskoleże”

Na koniec przypomniałam sobie o Agnieszce Werecha-Osińskiej z FotoDoKwadratu i jej fotografiach flatlay. Stronę uzupełniły więc fotografie w stylu flatlay tzw. „płaskoleże” w wykonaniu Agnieszki. To te ujęcia przedmiotów na biurku z lotu ptaka.

Funkcjonalności na stronie.

Strona nie ma i nie planuję newslettera, stąd nie powiadamiam tą drogą o nowych wpisach.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu możesz obserwować mój profil firmowy na Facebook.

Nie chciałam też żadnych wyskakujących okienek, pływających elementów itd.
Kliknięcie w LOGO u góry strony lub w stopce strony kieruje na stronę główną.

Zależało mi na dobrej funkcjonalności części blogowej strony. Artykuły można przeglądać z zakładki BLOG, na której w bocznym panelu są też kategorie i tagi. Dla ułatwienia jest też strona ze spisem treści. Spis treści zasługuje na uwagę sam w sobie, bo Michał Osiński tak to rozwiązał, że nowe wpisy same się dodają do spisu (w starej wersji robiłam to ręcznie).

W nowej wersji strony zdecydowałam się też na wdrożenie systemu komentarzy pod artykułami.

Z zakładki BLOG oraz z menu w stopce można wejść w POMOCNE STRONY, gdzie zebrałam w jednym miejscu różne przydatne odnośniki do innych stron, a Michał Osiński bardzo fajnie poukładał te odnośniki w grupy tematyczne. STOPKA zawiera rozbudowane menu z ofertą, informacjami, polityką prywatności i bazą wiedzy.

Ja zabieram się do pracy a Was zapraszam do częstych odwiedzin na stronie 🙂 .

Bożena Myszczyszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *