Ranking pośredników kredytu hipotecznego IIQ 2022

Ranking pośredników kredytu hipotecznego II kwartał 2022

Raz na jakiś czas warto przypomnieć jakie jest miejsce Grupy ANG SA na tle największych pośredników finansowych. Najnowsze opublikowane dane pozwalające na takie porównanie dotyczą II kwartału 2022 roku. Jako kryterium rankingu przyjęłam wartość wypłaconych kredytów hipotecznych. Jest to podstawowy produkt w ofercie pośredników finansowych. Ranking pośredników kredytu hipotecznego przygotowałam na podstawie wyników operacyjnych dostępnych na stronie Grupy ANG SA oraz zestawienia opublikowanego na stronie Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

 

Grupa ANG SA jest pośrednikiem finansowym działającym od 2010 roku. Jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych i jednocześnie jest jedynym dużym pośrednikiem, który zdecydował o braku swojego członkostwa w ZFPF (Związek Firm Pośrednictwa Finansowego). Grupa ANG SA to firma inna pod wieloma względami, a główne to brak planów sprzedażowych, brak dużego udziałowca, płaska struktura organizacyjna. Brak dyrektorów, menedżerów różnego szczebla, a tym samym kosztów z tym związanych. W firmie panują relacje partnerskie. To firma działająca w formie spółki pracowniczej, gdzie eksperci tworzący grupę mają realny wpływ na firmę.

Ranking pośredników kredytu hipotecznego

Dane za II Q  2022 w mln zł:

 1. Expander Advisors
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 3.330,70
 2. Notus Finanse
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 2.102,80
 3. Lendi
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 1.630,46
 4. Grupa ANG
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 1.446,57
 5. Credipass
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 882,50
 6. mFinanse
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 850,16
 7. Phinance
  wolumen sprzedanych kredytów hipotecznych 306,10

Grupa ANG SA pozostaje jednym z czołowych pośredników kredytu hipotecznego w Polsce i po raz kolejny plasuje się na czwartej pozycji, tuż za podium. Jednocześnie jest jedyną „inną” niż pozostałe firmy biorąc pod uwagę przyjęty model funkcjonowania i współpracy z ekspertami kredytowymi.

Współpracując ze mną współpracujesz właśnie z Grupa ANG SA.

Kogo zabrakło w rankingu pośredników kredytu hipotecznego?

Z mapy pośredników zniknął z czołówki Open Finance, który 04.05.2022 ogłosił upadłość. Uprawomocnienie nastąpiło 22.08.2022. Wyniki, które wcześniej realizował Open Finance rozłożyły się w różnym stopniu na pozostałych pośredników, głównie na rzecz Expander i Notus.

Źródła:

 1. ZFPF zwiazek-posrednikow.pl
 2. Grupa ANG SA grupaang.pl

Uwaga do zestawienia

We wpisie wynik Grupy ANG SA został podany wyłącznie za II kwartał 2022. Na stronie Grupy ANG SA wynik operacyjny IIQ 2022 obejmuje łącznie pierwszy i drugi kwartał 2022.

Autor: Bożena Myszczyszyn Ekspert Kredytowy Poznań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *