Sprawdzony Doradca Kredytowy Poznań

Zmiana domeny internetowej Sprawdzony-Doradca.pl

Pierwszy artykuł w sieci opublikowałam pod koniec 2012 roku na portalu dla ekspertów kredytowych. Po kolejnym roku przeniosłam się na własną stronę internetową z adresem Sprawdzony-Doradca.pl. Domenę internetową zarejestrowałam w czerwcu 2013 roku, a w październiku 2013 pierwsza wersja mojej własnej strony internetowej ujrzała światło dzienne. W końcu przyszedł czas “przeprowadzki” serwisu. Mój aktualny adres internetowy to Ekspertka.pl. 

Dlaczego zdecydowałam się opuścić adres Sprawdzony-Doradca.pl?

Bo obecna domena internetowa jest po prostu świetna 🙂 .

Krótka, jednowyrazowa, łatwa do zapamiętania (nie to co moje nazwisko), z końcówką PL, chwytliwa i oczywiście niszowa (tylko kobieta może mieć taki adres). Nie jest łatwo o dobry adres. Ten najnowszy kupiłam na rynku wtórnym, czyli na giełdzie domen niczym inwestorka 🙂 . Bo to jest inwestycja. W siebie i wizerunek.

Ale poważnie proszę

Tak na poważnie to impulsem do szukania nowego adresu dla mojego serwisu była ustawa o kredycie hipotecznym. Pośrednik kredytu hipotecznego z którym współpracowałam w 2017 roku kładł ogromny nacisk na słowo “doradca”. Dokładniej to na całkowitą eliminację z użycia tego wyrazu. Przestałam więc tytułować się sprawdzonym doradcą kredytowym, a pojawił się sprawdzony ekspert. Na wizytówce Ekspert Finansowy zastąpił Doradcę Finansowego. Gdybym nie zmieniła domeny internetowej nie mogłabym zwyczajnie podać adresu własnej witryny w stopce służbowej w mailu.

Stąd dla “świętego spokoju” pożegnałam adres Sprawdzony-Doradca.pl.

Co mówi KNF w sprawie domeny Sprawdzony-Doradca.pl

Większość ekspertów kredytowych pozostawiła swoje stare adresy internetowe zmieniając tylko opis usług i stanowisk. Zamiast “doradztwo kredytowe” w opisach stron pojawiło się “pośrednictwo kredytowe“, a zamiast “doradca kredytowy” – “ekspert kredytowy“. To za sprawą regulacji Ustawy o kredycie hipotecznym, obowiązującej od 22 lipca 2017 roku.

Ja jednak “wyszłam przed szereg” i zapytałam indywidualnie o adres Sprawdzony-Doradca.pl.

Choć KNF w odpowiedzi napisał “wskazane“, a nie “należy” to jednak postanowiłam uwzględnić opinię Komisji Nadzoru Finansowego. Ostatecznie uważam, że wyszło mi to na dobre, bo obecny adres jest zwyczajnie lepszy.

“Zgodnie z art. 25 ust 2 ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami (Dz.U. poz. 819, dalej: „ustawa”), w przypadku gdy usługi doradcze oferowane konsumentowi są świadczone przez kredytodawcę, powiązanego pośrednika kredytu hipotecznego lub agenta powiązanego pośrednika kredytu hipotecznego, podmioty te nie mogą używać w firmie (nazwie) oraz dla określenia działalności lub w reklamie określeń „doradca” lub „doradztwo”.
Mając powyższe na uwadze zasadnym wydaje się być stwierdzenie, iż w tym przypadku domena internetowa wyraźnie wskazuje na charakter prowadzonej przez Panią działalności. W związku z tym, gdy charakter wykonywanej przez Panią działalności pokrywa się z definicją agenta w rozumieniu ustawy (art. 4 pkt 1), wskazana jest zmiana adresu strony internetowej.”

Artykuły z serwisu Sprawdzony-Doradca.pl

Wszystkie artykuły, które opublikowałam w serwisie Sprawdzony-Doradca.pl przeniosłam na stronę Ekspertka.pl. Artykuły aktualizuję, więc to nie są już te pierwotne wersje wpisów.

Prowadzenie bloga kredytowego w ramach strony internetowej nie jest moim podstawowym zajęciem. Podstawowym zajęciem jest pośrednictwo finansowe i kredytowe. Piszę artykuły w wolnym czasie. Przywiązuję wagę do jakości i użyteczności wpisów. Aktualizuję teksy. Samo tworzenie treści na bloga daje mi dużo satysfakcji. Szukam tematów, które będą użyteczne i praktyczne dla moich Klientów i innych Czytelników. Również dla mnie samej jest to baza wiedzy, bo zamiast na nowo szukać informacji, sprawdzam u siebie.

Stąd mam nadzieję, że zapamiętasz mój obecny adres Ekspertka.pl i będziesz tu częstym Gościem.

Nie wysyłam newslettera, więc nie przypomnę tą drogą o sobie. Wpadaj, kiedy chcesz. Wyślij e-mail, jeśli nie znajdziesz u mnie odpowiedzi, odpiszę i postaram się uzupełnić blog o Twoje zapytanie.

Bożena Myszczyszyn Ekspert Kredytowy Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *