Pośrednictwo finansowe Poznań – OFERTA

Pośrednictwo finansowe i kredytowe Poznań Bożena Myszczyszyn

 

Jestem pośrednikiem finansowym.

W czym mogę Tobie pomóc?

 

Czy kredyt hipoteczny to najtańszy kredyt na rynku?

Ile musisz mieć wkładu własnego i co nim może być?

Jaką faktycznie masz zdolność kredytową?

Czy możesz ufać rankingom internetowym?

Jaki okres kredytowania wybrać?

Raty równe czy malejące i czy w ogóle masz wybór?

Czy możesz przenieść kredyt do innego banku i kiedy to najlepiej zrobić?

Z jakich produktów musisz skorzystać, a które są dobrowolne?

Na co możesz przeznaczyć środki z kredytu gotówkowego?

Czy musisz mieć historię kredytową?

Po co ci polisa na życie przy kredycie?

Jakie formalności kredytowe Cię czekają i o czym nie możesz zapomnieć? 

 

 

[1] Odpowiem na wszystkie pytania, które masz teraz i które nasuną się w miarę współpracy. Pomogę uporządkować Twoją wiedzę korzystając z wieloletniego doświadczenia. 

 

[2] Przeprowadzę Cię przez proces kredytowy tłumacząc po drodze poszczególne etapy i dalsze kroki. Pomogę zebrać dokumentację i wypełnić wnioski. 

 

[3] Wyjaśnię warunki decyzji i zapisy umowy. Będę towarzyszyć Ci w banku w trakcie zawierania umowy.

 

[4] Sprawdzę razem z Tobą na co jeszcze zwrócić uwagę oprócz liczb, które pomimo swej mierzalności bywają nieporównywalne.

 

[5] Pozostanę do dyspozycji gdybyś miał pytania w przyszłości.

 

Działam w obszarze pośrednictwa finansowego oferując w jednym miejscu produkty różnych banków i instytucji finansowych. Moje biuro mieści się w Poznaniu. To co najważniejsze oferuję Tobie swój CZAS w takim wymiarze, jakiego potrzebujesz. Pierwsze spotkanie z klientem trwa do dwóch godzin. Czas, jak wiesz, to dzisiaj towar deficytowy, więc wykorzystaj to i zarezerwuj odpowiednią ilość czasu wybierając się na spotkanie ze mną.

 

Pośrednictwo kredytowe jest objęte nadzorem KNF.

 

 

Z jakich produktów możesz skorzystać za moim pośrednictwem?

 

[1] KREDYT HIPOTECZNY

 

Kredyt hipoteczny pozwala zaspokoić elementarną potrzebę, jaką jest mieszkanie, dom. To jedyny kredyt, który ma sens. Ofertę kredytów hipotecznych kieruję do osób fizycznych poszukujących najlepszego kredytu mieszkaniowego, pożyczki hipotecznej lub chcących skonsolidować zobowiązania pod hipotekę. Gwarantuję rzetelną analizę możliwości kredytowych i sytuacji, obiektywne porównanie ofert bankowych ze wskazaniem plusów i minusów danego rozwiązania, pomoc w formalnościach. Przykładam dużą wagę do jakości wniosków kredytowych.

 

Kredyty hipoteczne dla osób fizycznych to podstawowy obszar mojej działalności.

 

KLIKNIJ i sprawdź więcej informacji o KREDYTACH HIPOTECZNYCH

 

 

[2] KREDYT GOTÓWKOWY

 

Kredyt gotówkowy pozwala zaspokoić różne potrzeby konsumpcyjne. To najbardziej lubiany produkt przez banki i przez pośredników z uwagi na wysoką dochodowość przy niskiej praco- i czasochłonności. Przy kredytach gotówkowych znaczenia nabiera RRSO ponieważ pozwala ocenić i porównać pozaodsetkowe koszty kredytu. Koszty początkowe typu prowizja za udzielenie, ubezpieczenia mogą sięgnąć nawet 30% ogólnej kwoty kredytu.

 

Rodzajem kredytu gotówkowego jest również kredyt konsolidacyjny.

 

Pomogę wybrać kredyt gotówkowy na miarę Twoich możliwości po jak najniższej cenie, zachęcając Cię przy tym, byś się go jak najszybciej pozbył.

 

KLIKNIJ i sprawdź więcej informacji o KREDYTACH GOTÓWKOWYCH

 

 

[3] UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE

 

Mówiąc o ubezpieczeniach na życie możemy rozpatrywać:

 • ubezpieczenia dołączane do kredytów za pośrednictwem banku
 • indywidualne polisy na życie

W zakresie indywidualnych ubezpieczeń na życie na ten moment za moim pośrednictwem dostępna jest oferta TU Allianz Życie Polska S.A.  

 

Ubezpieczenia na życie z oferty banku przy kredytach hipotecznych – podstawowe cechy: 

 • Dotyczą w większości tylko ryzyka zgonu.
 • Suma ubezpieczenia jest malejąca i równa malejącemu zadłużeniu.
 • Składka jest malejąca przeliczana co miesiąc lub np. co rok
 • Może być elementem oferty cenowej.
 • Może być wymagane jako zabezpieczenie w sytuacji np. jednego kredytobiorcy, jedynego żywiciela rodziny lub gdy dochody jednej osoby przekraczają 80% łącznych dochodów. Dotyczy to niektórych banków i klient ma prawo przedłożyć polisę własną.
 • Bank może podzielić sumę ubezpieczenia i składkę np. proporcjonalnie do dochodów dwóch kredytobiorców lub składka i ubezpieczenie może dotyczyć jednego z kredytobiorców (trzeba wybrać lub ten, który daje dochód).
 • Ubezpieczenia bankowe mają więcej wyłączeń niż indywidualne np. zgon na skutek chorób zdiagnozowanych i leczonych przed przystąpieniem do ubezpieczenia, uprawianie sportów ekstremalnych, jazda samochodem po spożyciu alkoholu.
 • W pewnych grupach wiekowych będzie to tańsze ubezpieczenie niż indywidualne.
 • Środki z polisy w razie zdarzenia przekazywane są na rachunek banku na poczet spłaty kredytu.
 • Polisa na życie zabezpiecza bliskich kredytobiorcy, spadkobierców – otrzymują  spadek bez obciążenia kredytem lub z mniejszym obciążeniem.

Ubezpieczenie na życie bankowe “kupuje się” wybierając ofertę kredytu hipotecznego, a szczegóły oferty kredytobiorca poznaje w trakcie zawierania umowy kredytowej.

 

Ubezpieczenia na życie INDYWIDUALNE:

 • Podstawowe ryzyko to ryzyko zgonu. Można wykupić dodatkowe ryzyka np. pobyt w szpitalu, poważne zachorowania, trwały uszczerbek na zdrowiu, zgon w wyniku wypadku. Oczywiście im większy zakres tym wyższa składka.
 • Suma ubezpieczenia i składka najczęściej są stałe (nie zawsze) obliczone wg wieku ubezpieczonego i zadeklarowanego okresu ubezpieczenia. SU i składka mogą podlegać indeksacji o inflację.
 • Mogą stanowić alternatywę dla polis bankowych, jeśli są wymagane jako zabezpieczenie. Najczęściej banki wymagają wtedy cesji na bank. 
 • Z uwagi na to, że przy ubezpieczeniach indywidualnych jest ANKIETA MEDYCZNA wypłata odszkodowania nie jest obwarowana tyloma wykluczeniami co ubezpieczenia z oferty banku. Ubezpieczyciel ocenia ryzyko i albo przyjmuje do ubezpieczenia, albo odrzuca wniosek albo proponuje polisę z wyższą składką z uwagi na ryzyko.
 • Im starszy jest ubezpieczony w momencie przystępowania do ubezpieczenia tym ma wyższą składkę.  Z tego powodu polisy na życie indywidualne lepiej kupować w młodym wieku, gdy ryzyko i składka są niskie.
 • Polis na życie indywidualnych raczej nie zmieniamy na zasadzie kredytu refinansowego, bo każda zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego spowoduje, że to nowe wyliczy składkę wg aktualnego wieku. Wszyscy starzejemy się, więc co rok będzie drożej.
 • Jeśli nie ma cesji na bank to środki z polisy w razie zdarzenia przekazywane są bezpośrednio na rachunek UPOSAŻONEGO i ten decyduje, na co je przeznacza.
 • Polisa na życie w zakresie ryzyka zgonu zabezpiecza bliskich ubezpieczonego, spadkobierców, a w zakresie ryzyk związanych ze zdrowiem zabezpiecza samego ubezpieczonego. 

 

Kiedy szczególnie warto rozważyć polisę na życie ?

 

Sytuacja pierwsza.

Zaciągając wspólnie kredyt hipoteczny, mając rodzinę (małżeństwo z dziećmi) należy przeliczyć co by się stało, gdyby jednej osoby zabrakło. W takiej sytuacji ubywa jeden dochód, ale rata kredytu i koszty utrzymania rodziny zostają. Należałoby skalkulować jakiej kwoty potrzebowałaby druga osoba, żeby nie musieć martwić się przynajmniej o stronę finansową.

 

Sytuacja druga.

Kredyt hipoteczny zaciągnięty przez małżeństwo bez dzieci. Gdyby jednego małżonka zabrakło to spadkobiercami ustawowymi są drugi małżonek w 50% oraz rodzice zmarłego małżonka w 50%.  Można zabezpieczyć się prostym testamentem przywołującym siebie nawzajem do spadku. Pozostanie wtedy  ryzyko, że ustawowi spadkobiercy upomną się o zachowek.  Zabezpieczeniem od strony finansowej takiej sytuacji będą polisy na życie, w których małżonkowie uposażą się nawzajem z sumą ubezpieczenia pozwalającą na ewentualną zapłatę zachowku ustawowym spadkobiercom (np. każde na 12,5% wartości mieszkania).

 

Trzecia sytuacja.

Wspólny kredyt hipoteczny i zakup nieruchomości przez osoby pozostające w związku partnerskim.

Takie osoby po sobie w ogóle nie dziedziczą. Można znowu zabezpieczyć się testamentem.

Od strony finansowej przydadzą się polisy na życie, tym razem na wyższe sumy ubezpieczenia (np. każdy na 50% wartości mieszkania), bo kwota zachowku będzie wyższa i jeszcze w grę wchodzi podatek do urzędu skarbowego (III grupa podatkowa).

 

 

Jak skorzystać z moich Usług?

 

Wejdź na zakładkę KONTAKT i umów się na bezpłatne spotkanie.

 

Bożena Myszczyszyn, Ekspert Finansowy i Kredytowy Poznań, Kredyty Hipoteczne Poznań